В Україні розмір пенсії залежить від кількості років страхового стажу. Це поняття означає не просто кількість років, коли людина працювала, а саме ті періоди, коли за неї офіційно сплачувались внески до Пенсійного фонду.

Мінімальна пенсія: що потрібно знати

На сьогоднішній день для того, щоб мати право на мінімальну пенсію за віком, необхідно накопичити певний страховий стаж:

  • у 2024 році - не менше 31 року;
  • кожен наступний рік ця планка підвищуватиметься на 1 рік;
  • до 2028 буде потрібно вже 35 років страхового стажу.

Пенсіонери

Якщо людина не нагромадила необхідного стажу, але досягла пенсійного віку (в Україні — це 60 років), вона може розраховувати лише на соціальну пенсію, яка значно нижча.

Що таке страховий стаж?

Страховий стаж - це час, протягом якого за працівника сплачувалися єдиний соціальний внесок (ЕСВ). Мінімальний розмір ЄСВ становить 22% мінімальної заробітної плати. 2024 року мінімалка становить 7100 гривень, відповідно, мінімальний щомісячний внесок до Пенсійного фонду — 1562 гривні.

Якщо людина працює офіційно та її роботодавець сплачує за неї всі внески — цей період зараховується до стажу повністю. В інших випадках (наприклад, фріланс, самозайнятість без сплати ЄСВ, робота за кордоном без добровільних внесків) стаж не нараховується.

Популярні новини зараз

Нові соцвиплати, надбавки до пенсії, субсидії, ліміти на гроші, авто, ВПО, електроенергія: 1 липня багато що змінить

Обмінюєш 100 доларів? Будь готовий до неприємного сюрпризу

Біжіть на ринок, поки встигаєте: популярна ягода різко впала в ціні

Спека - не вирок: як дачники змушують томати плодоносити за +38°C

Показати ще

Пенсіонери

Чи можна "докупити" стаж?

Так, в Україні існує можливість добровільної сплати ЄСВ , якщо людина хоче збільшити свій страховий стаж. Це особливо актуально для тих, хто працює неофіційно або має перерви у кар'єрі. Однак вартість таких добровільних внесків також не мала: вона становить щонайменше 1562 грн на місяць (станом на 2024 рік), і платити потрібно регулярно.

Читайте також:

Найменші пенсії, виплати та зарплати в Європі: українці за гранню – "мінімалка" нижча.

Ціни на овочі та фрукти в Україні в 2025 році: що чекати на споживачів і чи варто висадити свій город.